Yorum İstanbul

Yorum İnşaat’ın ilk toplu konut projesi olan Yorum İstanbul, şehrin merkez bölgelerinden birinde, kısa zamanda başarı ile hayata geçirilmiştir. 21.000 m2 alan üzerine inşa edilen proje, yanıbaşında bulunan alışveriş merkezi, içinde bulundurduğu yenilikçi unsurlar, merkezi lokasyonu ve metro ulaşımı ile konut anlayışına farklı bir boyut kazandırmıştır.

Tasarımı, adı başarılı mimarlar arasında yer alan Bünyamin Derman tarafından hazırlanan proje, yaşayan bina mimarisi özelliği taşıyan 5 ayrı bloktan oluşmaktadır. 52.000 m2 satılabilir konut alanını oluşturan 558 daire, 1+1 , 2+1 , 3+1 ve 4+1 gibi farklı büyüklüklerde tasarlanmıştır.

Yorum İstanbul’da, 16.000m2’lik peysaj alanı ile projenin yaşam kalitesinin yükseltilmesi hedeflenmiştir. Peysaj alanında bulunan yüzlerce farklı çeşit ve türdeki bitki, projeyi bu alanda ilgi çekici kılmaktadır. Cafe-Restoran, Spor Merkezi, Açık ve Kapalı Havuz, Anaokulu, Kuaför ve Kuru Temizleme gibi unsurları içinde bulunduran sosyal tesislerinde üstün kalite anlayışı ile hizmet vermekte ve yenilikçi yönetim anlayışı ile yaşayanlarına yüksek standartlar sunmayı hedeflemektedir.

Teknik Bilgiler

Proje Lokasyonu: Bayrampaşa / İstanbul
Toplam İnşaat Alanı: 96.000 m2
Satılabilir Alan: 52.000 m2
İnşaat Başlangıcı: 2010 / 3. Çeyrek
Tamamlanma: 2012 / 1. Çeyrek
Proje Geliştirme: Yorum İnşaat, Turkmall
Yatırımcılar: Yorum İnşaat, Turkmall
Konsept & Mimari: DB Architects Bünyamin Derman