Marmara Forum

370.000 m2’lik inşaat alanı ve 130.000 m2’lik kiralanabilir alana sahip olan Marmara Forum, tamamlandığı 2011 yılında Türkiye’nin en büyük ikinci alışveriş merkezi olmuştur. Yüksek inşaat teknolojilerinin titizlikle uygulandığı proje, sadece büyüklüğü ile değil iç ve dış tasarımı ile de dikkat çekmeyi başarmıştır.

ICSC (Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi) tarafından 2012 yılında “Büyük Alışveriş Merkezleri” kategorisinde “Avrupa’nın En İyisi” ödülünü kazanan Marmara Forum, aynı zamanda “Solar Ödülleri” kategorisinde de birincilik ödülüne layık görülmüştür.

Marmara Forum, gerek tasarımı, gerekse iç avluları ve galerileriyle çağdaş kent yaşamının kalitesini yansıtmaktadır. Sosyal aktiviteler için sunduğu buluşma alanlarıyla da proje yaşayan bir merkezde olması beklenen tüm özellikleri sunmaktadır. Geniş koridorlarında bulunan ulusal ve uluslararası 300’den fazla markaya ev sahipliği yapan proje, 17 salonu ile Avrupa’nın en büyüğü olma özelliğine sahip sinema kompleksini de içinde barındırmaktadır.

Teknik Bilgiler

Proje Lokasyonu: Bakırköy / İstanbul
Toplam İnşaat Alanı: 370.000 m2
Kiralanabilir Alan: 130.000 m2
İnşaat Başlangıcı: 2008 / 3. Çeyrek
Tamamlanma: 2011 / 2. Çeyrek
Proje Geliştirme: Multi Development
Yatırımcılar: Multi Development, Area Real Estate
Konsept & Mimari: Tabanlıoğlu Architects

www.marmara-forum.com.tr