Forum İstanbul

450.000 m2 inşaat alanı ve 175.000 m2’lik kiralanabilir alanı ile Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezi olan Forum İstanbul, yapı sektörünün en ileri araç, ekipman ve tekniklerinin mimarlarımızın hayal gücüyle birleştirilerek tamamlanmıştır. Yorum İnşaat imzasını taşıyan en büyük prolerden biri olan ve temelleri 2006 yılında atılan projede kiralanabilir perakende alanları, eğlence alanları, yapı marketleri, akvaryum ve metronun yanı sıra ofis, konut ve otel alanları da planlanmıştır.

İstanbul’un Avrupa yakasında, iki ana otoyolun bağlantı noktasında bulunmaktadır. 2009 yılı sonunda tamamlanan Forum İstanbul, dikkatle işlenen mimari özellikleri ve uygulanan yüksek inşaat tekniğinin kalitesiyle dikkat çeken bir mimari eser olmayı başarmıştır.

ICSC (Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi) tarafından 2011 yılında “Büyük Alışveriş Merkezleri” kategorisinde “Avrupa’nın En İyisi” ödülüne layık görülen Forum İstanbul, aynı yıl “Solar Ödülleri” kategorisinde de birinciliği kazanmıştır.

Teknik Bilgiler

Proje Lokasyonu: Bayrampaşa / İstanbul
Toplam İnşaat Alanı: 450.000 m2
Kiralanabilir Alan: 175.000 m2
İnşaat Başlangıcı: 2007 / 3. Çeyrek
Tamamlanma: 2009 / 4. Çeyrek
Yatırımcılar: Multi Development
Konsept & Mimari: T+T Design, BDP, Chapman Taylor

www.forumistanbul.com.tr